Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

До уваги заявників, їх представників та зацікавлених осіб!

ІР офіс інформує, що у зв’язку з технічним збоєм на сервері авторизації зовнішніх користувачів, доступ до Системи електронної взаємодії УКРНОІВІ (СЕВ ЗЕС) тимчасово обмежено.

Спеціалісти ІР офісу працюють над усуненням проблеми.

Про відновлення доступу до СЕВ ЗЕС буде повідомлено додатково. Стежте за нашими інформаційними ресурсами.

Дякуємо за розуміння. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

IP офіс очікує на фідбек та пропозиції щодо цього розділу.

20 травня 2024 року відбулося друге секторальне обговорення проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. У фокусі уваги був блок “Авторське право і суміжні права”. Раніше стратегічний напрям розвитку охорони авторського права і суміжних прав було представлено у межах World IP Day.

До учасників обговорення звернулася очільниця IP офісу Олена Орлюк:

“На сьогодні ми вже маємо певний напрацьований блок матеріалів, позицію експертів та огляд ситуації у сфері авторського права та суміжних прав. Ми також визначили основні стратегічні цілі і показники їх досягнення. Тож тепер просимо фідбек - ваші рекомендації, бачення та пропозиції до того, що висвітлено або до того, що, на вашу думку, необхідно додати.

Наше основне завдання - підготувати фаховий документ, який відображає потреби України в різних аспектах: правовому регулюванні, правозастосуванні, євроінтеграції, захисті прав, економічних складових, які пов’язані з авторським правом”.

Заступниця директора IP офісу Любов Майданик презентувала основні теми для предметного обговорення:

  • подальша гармонізація законодавства України з правом ЄС до повної їхньої відповідності;
  • посилення захисту у цифровому середовищі;
  • систематизація законодавства;
  • створення умов та механізмів для підвищення рівня економічного зростання креативних секторів.

Детальніше зі стратегічними цілями за цим напрямком можна ознайомитись у презентації:
 

До обговорення також долучилася начальниця департаменту розвитку сфери авторського права і суміжних прав ІР офісу Олена Ігнатьєва.

Свої пропозиції до цього розділу можна надсилати на електронну скриньку: 2024ip.strategy@gmail.com.

Важливо: у темі листа вказуйте назву блоку – “Авторське право і суміжні права”.

На 23 травня (четвер) заплановано Обговорення №3, яке стосуватиметься колективного управління майновими правами автора.

Довідково:

Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.

Фінальний варіант проєкту Національної стратегії презентують під час Генеральної асамблеї ВОІВ влітку 2024 року в межах звітування по впливу війни на українську сферу ІВ, інноваційне та креативне середовище. Після опрацювання Міністерством економіки проєкту урядового акту, його буде представлено для громадського обговорення.

 

Читайте також:

Про нові можливості для українських винахідників, які надає євроінтеграція, розповіла начальниця департаменту розвитку інновацій ІР офісу Ольга Кронда під час виступу на панельній дискусії “Реалії та перспективи розвитку науки в Україні”. Захід організував Офіс Горизонт Європа в Україні до Дня науки.

Ольга Кронда, зокрема, наголосила на інструментах комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності та грантових можливостях для підтримки українських науковців, дослідників та інноваторів:

Участь України в програмі "Горизонт Європа" відкриває нові можливості для наших науковців. Це не лише доступ до значних фінансових ресурсів, але й інтеграція у європейську наукову спільноту, обмін досвідом і знаннями на міжнародному рівні. Завдяки цьому ми можемо підвищити конкурентоспроможність українських розробок та сприяти їх успішній комерціалізації на світовому ринку”.

Захід “Інтеграція України до світового дослідницького простору” – важливий крок для підтримки науково-технічного розвитку України та популяризації грантових можливостей для українських дослідників.

Під час заходу презентували європейські проєкти з можливостями для українських учасників у рамках ініціатив Асоціації COST, програми “EU4Health” в Україні та EIT Community RIS Hub в Україні. Окремо було розглянуто грантові можливості для бізнесу в межах Рамкової програми “Горизонт Європа”.

Довідково:

Міністерство освіти і науки України затвердило представників від України до 14 програмних комітетів Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій “Горизонт Європа”. Серед них - очільниця департаменту розвитку інновацій ІР офісу Ольга Кронда, яка обрана до програмного комітету “Європейська інноваційна рада та європейські інноваційні екосистеми”.

 

Читайте також:

Проєкт допоможе глибше зрозуміти окремі євроінтеграційні положення законодавства України з питань авторського права і суміжних прав. 

IP офіс презентує каталог з підбіркою ключових рішень Суду Європейського Союзу (Суду ЄС) за напрямом авторського права і суміжних прав. Цей каталог перекладів рішень та їхнє резюме стосуються нещодавніх змін у законодавстві України з права інтелектуальної власності і може сприяти кращому розумінню суті окремих положень Директив ЄС з авторських і суміжних прав.

Мета проєкту - допомогти фахівцям у формуванні та уніфікованому тлумаченні відповідних норм законодавства у сфері ІВ та забезпечити тотожній підхід їх застосування згідно з практикою Суду ЄС. А отже - сформувати однорідну правозастосовчу практику у даній сфері.

Позиції Суду ЄС демонструють правозастосовчу практику щодо тлумачення окремих правових інститутів, прав, а також термінів, які вже існують у законодавстві України. Зокрема, в Законі України “Про авторське право і суміжні права”, окремі положення якого містять імплементовані положення acquis ЄС.

Підбірка рішень Суду ЄС та їхнє резюме допоможуть глибше зрозуміти окремі євроінтеграційні положення законодавства України з питань авторського права і суміжних прав. А саме - з таких категорій:

Право слідування:

  • Fundación Gala-Salvador Dalí (C-518/08 від 15 квітня 2010 року);
  • Christie’s France (C-41/14 від 26 лютого 2015 року).

Оригінальність, поняття твору:

  • Infopaq International A/S (С-5/08 від 16 липня 2009 року);
  • Eva-Maria Painer (C-145/10 від 1 грудня 2011 року);
  • Football Dataco Ltd (C-604/10 від 1 березня 2012 року);
  • SAS Institute Inc. (C-406/10 від 2 травня 2012 року);
  • Cofemel - Sociedade de Vestuário SA (C-683/17 від 12 вересня 2019 року);
  • SI, Brompton Bicycle Ltd (С-833/18 від 11 червня 2020 року).

Доведення до загального відома публіки:

  • Sociedad General de Autores y Editores de España (SGAE) (C-306/05 від 7 грудня 2006 року);
  • Football Association Premier League Ltd (C-403/08 та C-429/08 від 4 жовтня 2011 року);
  • ITV Broadcasting Ltd (C‑607/11 від 7 березня 2013 року);
  • Nils Svensson (C 466/12 від 13 лютого 2014 року);
  • GS Media BV (C 160/15 від 08 вересня 2016 року);
  • Stichting Brein (C 527/15 від 26 квітня 2017 року);
  • Stichting Brein (C‑610/15 від 14 червня 2017 року);
  • VCAST Limited (C‑265/16 від 29 листопада 2017 року);
  • RTL Television GmbH (C‑716/20 від 8 вересня 2022 року);
  • Blue Air Aviation SA (C‑775/21 та C‑826/21 від 20 квітня 2023 року).

Аналіз рішень буде корисним для суддів, адвокатів, патентних повірених, а також для дослідників, студентів вищих навчальних закладів та всіх, хто цікавиться правом інтелектуальної власності.

Повний каталог рішень на 555 сторінок - за посиланням:

Каталог з підбіркою ключових рішень Суду Європейського Союзу 

Це перша частина проєкту. Наразі триває робота над другою частиною - “Оманливі торговельні марки”.

 

Читайте також:

23 травня 2024 року буде проведено третє секторальне обговорення проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. У фокусі уваги – блок “Колективне управління майновими правами автора”. Захід організовано Міністерством економіки України та IP офісом.

Концепція проєкту Національної IP стратегії зокрема визначає основні напрями розвитку правового регулювання з огляду на імплементацію acquis ЄС, а також інші виклики правозастосовної практики, в тому числі щодо розвитку колективного управління майновими авторськими і суміжними правами у контексті права інтелектуальної власності.

Стратегічний напрям розвитку вищезазначеного блоку було представлено в ході заходу, присвяченого World IP Day (26 квітня).

З відповідними презентаціями можна ознайомитись за посиланнями:

Презентація: "Авторське право і суміжні права. Креативні індустрії", Любов Майданик    Презентація: "Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності України до 2030 року", Анна Штефан

Секторальне обговорення блоку “Колективне управління майновими правами автора”, на яке запрошуються всі зацікавлені сторони, відбудеться 23 травня (четвер) 2024 року, початок – о 12:00.

  • Взяти участь в обговоренні можна онлайн (Zoom) за посиланням.
  • Ідентифікатор конференції: 881 6950 9985
  • Код доступу: 23402050

Основні теми для обговорення:

  • врегулювання здійснення обов’язкового і розширеного колективного управління під час дії воєнного стану в Україні,
     
  • удосконалення механізму акредитації організацій колективного управління з початком післявоєнного відновлення та з урахуванням виявлених раніше недоліків,
     
  • удосконалення підходів щодо встановлення тарифів та процедури їх затвердження,
     
  • моніторинг діяльності організацій колективного управління авторськими та суміжними правами.

 

Читайте також:

В ІР офісі стартували секторальні обговорення проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, над підготовкою якої працюють національні та міжнародні експерти. 

Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.

17 травня 2024 року в онлайн-форматі відбулося секторальне обговорення блоку “Інноваційна екосистема та економіка інтелектуальної власності”, до якого долучилося близько 40 учасників.

Ми продовжуємо обговорювати ключові положення проєкту Національної стратегії розвитку ІР сфери не лише з українськими та міжнародними експертами і фахівцями в ІР сфері, але й з широким колом стейкхолдерів, аби у підсумку розробити максимально дієвий та ефективний документ. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк, відкриваючи перше секторальне обговорення:

Ми хочемо почути думки, рекомендації та побажання не лише представників сфери інтелектуальної власності, а й науковців, освітян, представників інноваційного середовища, юристів, економістів, бізнесу, громадськості для того, щоб максимально повно відобразити проблеми, які гальмують розвиток інноваційної екосистеми та економіки інтелектуальної власності. Стрімкий технологічний розвиток у світі породжує нові виклики. Тому стратегічний документ, який розробляється, має відповідати не лише на поточні запити, а й на ті питання, які зараз вирішуються на глобальному рівні”.

Олена Орлюк додала, що фінальний варіант проєкту Національної стратегії буде презентуватися під час Генеральної асамблеї ВОІВ влітку 2024 року в межах звітування по впливу війни на українську сферу інтелектуальної власності, інноваційне та креативне середовище. А також проєкт Національної стратегії, після його опрацювання Міністерством економіки як проєкту урядового акту, буде представлено для громадського обговорення.

Детальніше про проблеми, які будуть висвітлені у блоці “Інноваційна екосистема та економіка інтелектуальної власності”, розповіла начальниця департаменту розвитку інновацій ІР офісу Ольга Кронда.

Які є проблеми державного регулювання діяльності щодо використання прав на об’єкти інтелектуальної власності (ОІВ) та трансферу технологій? Спікерка окреслила такі:

  • не достатньо врегульовано питання належності майнових прав інтелектуальної власності на об'єкти права ІВ, створені у зв'язку з виконанням трудового договору (контракту);
     
  • відсутність програм підвищення кваліфікації у сфері ОІВ та трансферу технологій;
     
  • несприятливі умови для створення стартапів та спін-оффів в Україні;
     
  • існуюче нормативно-правове поле створює перешкоди для розвитку державно-приватного партнерства у сфері використання прав на ОІВ та трансферу технологій;
     
  • чинне законодавство не сприяє розвитку людського капіталу у сфері використання прав на ОІВ та трансферу технологій;
     
  • не врегульовано питання створення та впровадження прав на ОІВ у різних галузях.

Детальніше зі стратегічними цілями, які направлені на розв’язання проблем, можна ознайомитись у презентації.

Начальниця департаменту з економічних питань інноваційного розвитку ІР офісу Дар’я Чайка акцентувала увагу на існуючому розриві між розробниками технологій і користувачами чи виробниками продукції із застосуванням цих технологій. Вона закликала наукову спільноту залишати свої пропозиції щодо подолання цього розриву, адже додатком до Національної стратегії буде йти План заходів на її виконання.

Свої пропозиції до цього розділу можна надсилати на електронну скриньку 2024ip.strategy@gmail.com. Будь ласка, у темі листа вказуйте назву блоку - Інноваційна екосистема та економіка ІВ.

Нагадаємо, що у понеділок, 20 травня 2024 року, о 14:00 відбудеться друге секторальне обговорення проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. У фокусі уваги – блок “Авторське право і суміжні права”.

 

Читайте також:

13 травня 2024 року офіційно набрав чинності оновлений Регламент про географічні зазначення (ГЗ) для сільськогосподарської продукції, вин та спиртних напоїв, який був опублікований в Офіційному віснику Європейського Союзу 23 квітня 2024 року.

Регламент спрямований на покращення охорони сільськогосподарського сектору шляхом консолідації процедур, які раніше містилися в окремих документах, в єдину комплексну систему.

Він передбачає:

  • посилення захисту географічних зазначень в інтернеті шляхом географічного блокування;
     
  • деталізацію використання в назві, маркуванні або рекламних матеріалів переробленого продукту географічного зазначення, яке є інгредієнтом такого продукту;
     
  • надання більших прав групам виробників, включаючи право протидіяти знецінювальним маркетинговим практикам та зниженню цін.

Очікується, що вищезазначені зміни спростять процес реєстрації географічних зазначень, зробивши його простішим та ефективнішим для виробників. За новими правилами, Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) відіграватиме активну роль у правовій реформі схеми захисту географічних зазначень, а також буде компетентним органом для управління реєстрацією цих географічних зазначень у ЄС разом із державами-членами.

EUIPO вже працює над аспектами захисту географічних зазначень сільськогосподарської продукції, такими як створення та підтримка повної пошукової бази даних географічних зазначень GIview, яка незабаром включатиме географічні зазначення ремісничих і промислових продуктів.

EUIPO продовжуватиме розширювати свої знання про географічні зазначення за допомогою заходів з підвищення обізнаності та навчання, а також сприяти розвитку географічних зазначень через міжнародне співробітництво у сфері ГЗ в цілому.

Ухвалений Регламент є частиною ширших змін ЄС щодо захисту ідентичності та традицій сільськогосподарської продукції, а також підвищення довіри споживачів і розвитку сільських районів. Вони спрямовані на розширення використання географічних зазначень ЄС, зміцнення економіки сільської місцевості та забезпечення вищого рівня охорони назв продуктів/товарів.

 

Читайте також:

20 травня 2024 року буде проведено друге секторальне обговорення проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. У фокусі уваги - блок “Авторське право і суміжні права”. Захід організовано Міністерством економіки України та IP офісом.

Концепція проєкту Національної IP стратегії зокрема визначає основні напрями розвитку правового регулювання з огляду на імплементацію acquis ЄС, а також інші виклики правозастосовної практики, в тому числі щодо розвитку креативних секторів економіки у контексті права інтелектуальної власності.

Стратегічний напрям розвитку охорони авторського права і суміжних прав було представлено в ході заходу, присвяченого World IP Day (26 квітня).

З відповідними презентаціями можна ознайомитись за посиланнями:

Презентація: "Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності України до 2030 року", Анна Штефан     Презентація: "Авторське право і суміжні права. Креативні індустрії", Любов Майданик

 

Секторальне обговорення блоку “Авторське право і суміжні права”, на яке запрошуються всі зацікавлені сторони, відбудеться 20 травня (понеділок) 2024 року, початок – о 14:00.

 

Взяти участь в обговоренні можна онлайн (Zoom) за посиланням.

Ідентифікатор конференції: 871 5951 2694

Код доступу: 20240520

 

Основні теми для обговорення:

  • подальша гармонізація законодавства України з правом ЄС до повної їхньої відповідності,
  • посилення захисту у цифровому середовищі,
  • систематизація законодавства,
  • створення умов та механізмів для підвищення рівня економічного зростання креативних секторів.

 

Читайте також:

Популярне на сайті

Реквізити рахунків УКРНОІВІ

До вашої уваги нові реквізити рахунків Національного органу інтелектуальної власності - державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” для сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти промислової власності, що передбачені Порядком сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716. 

Реквізити для сплати державного мита (за видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності) і зборів (у сфері авторського права) залишаються чинними, а саме:

Нагадуємо, що зміни пов’язані з процесом трансформації та передачі функцій НОІВ від Укрпатенту до УКРНОІВІ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

З 8 листопада 2022 року суб’єктом, що виконує функції НОІВ, є державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ).

Корисно знати

До уваги заявників

На запити заявників до НОІВ оприлюднюємо статут УКРНОІВІ та витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій. Також інформуємо, що 05.12.2022 код неприбутковості було змінено.

Під час World IP Day презентовано концепцію проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.

Детальніше >>

ПОКАЗНИКИ

Квітень 2023 Квітень 2024

Винаходи

240
267

Корисні моделі

420
434

Промислові зразки

91
118

Торговельні марки

2264
2659

Усього надійшло

3015
3478
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

22

Травня , 2024

На цей день подій не заплановано

Всі події