Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

Аспекти і напрями розвитку колективного управління майновими правами окреслили на третьому секторальному обговоренні проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року.

Захід організовано Міністерством економіки України та IP офісом. Його тема - Колективне управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав”.

Зокрема увагу зосередили на викликах війни та узгодження українського законодавства відповідно до вимог кандидата на вступ до ЄС.

Секторальне обговорення відбулося за участі команди ІР офісу у складі:

  • очільниця IP офісу Олена Орлюк,
  • перший заступник директора Богдан Падучак,
  • заступниця директора Любов Майданик,
  • начальник відділу розвитку креативних секторів економіки Дмитро Дорошенко.

До обговорення у форматі онлайн долучилися:

  • експертка ВОІВ, завідувачка відділу авторського права та суміжних прав НДІ ІВ НАПрН України Анна Штефан,
  • юрист, експерт з авторського права Дмитро Гузій,
  • очільник ГО “Українська агенція з авторських та суміжних прав” (УААСП) Валерій Харчишин,
  • СЕО музичного видавництва BEST MUSIC Мар’яна Вороніна,
  • голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна,
  • директор Української асоціації музичної індустрії Ігнат Бережний,
  • директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України Юрій Капіца та представники організацій колективного управління та правовласників.

   

Перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак зазначив:

Повномасштабне вторгнення рф має негативний вплив зокрема і на сферу колективного управління майновими правами. Протягом 2022 року всі акредитації були припинені. Через це Верховна Рада ухвалила низку законодавчих змін, які мають на меті мінімізувати певні ризики і разом з тим дозволити авторам і правовласникам все ж таки отримувати роялті. 

Ми маємо певні запити від стейкхолдерів, хочемо визначити, які зараз є недоліки в системі і як це виправити, - як в проєкті Стратегії, так і в можливих законодавчих змінах”.

На основних напрямах розвитку сфери колективного управління у проєкті Національної стратегії наголосила заступниця директора IP офісу Любов Майданик: 

Найперше — це повне узгодження законодавства України з acquis ЄС. Це завдання, яке стоїть не лише перед сферою колективного управління, а й перед всією державою. Сфера колективного управління тут не виняток і є одним із питань, яке ставилось на останніх пояснювальних зустрічах. Подальші зміни законодавства України зокрема будуть стосуватися окремих положень, які стосуються онлайн-ліцензування. А також питання, які стосуються вирішення спорів. Серед цілей ми відзначаємо й забезпечення ефективності колективного управління під час воєнного стану”.

Також під час обговорення торкнулись таких тем:

  • Підвищення прозорості діяльності ОКУ.
  • Затвердження тарифів під час дії воєнного стану і у період повоєнного відновлення.
  • Моніторинг діяльності організацій колективного управління авторськими та суміжними правами.
  • Удосконалення механізму акредитації організацій колективного управління з початком післявоєнного відновлення та з урахуванням виявлених раніше недоліків.

З презентацією пропозицій ІР офісу можна ознайомитись посиланням:

Куди надсилати пропозиції?

Свої зауваження, ідеї та пропозиції до цього блоку проєкту Національної ІР стратегії надсилайте на електронну скриньку: 2024ip.strategy@gmail.com.

Важливо! У темі листа вказуйте назву – “Колективне управління майновими правами автора”.

Довідково:

Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.

 

Читайте також:

З 27 по 31 травня 2024 року буде проведено серію секторальних обговорень проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року.

У фокусі уваги блок Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” в частині промислової власності. Заходи організовано Міністерством економіки України та IP офісом.

З відповідною презентацією можна ознайомитись нижче:

Розклад серії секторальних обговорень:

Дата / Початок Тема
27.05.2024 – 11.30 Винаходи і корисні моделі
28.05.2024 – 11.30 Торговельні марки і географічні зазначення 
30.05.2024 – 11.30 Комерційна таємниця
31.05.2024 – 11.30 Промислові зразки


Концепція проєкту Національної IP стратегії, зокрема, визначає основні напрями розвитку правового регулювання з огляду на імплементацію acquis ЄС, а також інші виклики правозастосовної практики, в тому числі щодо розвитку сфери промислової власності та повної відповідності законодавства України EU acquis.

Стратегічний напрям розвитку вищезазначеного блоку було представлено в ході заходу, присвяченого World IP Day (26 квітня).

Як взяти участь

Обговорення відбуватимуться в онлайн-форматі. Доєднатися можна буде через Zoom за посиланнями нижче:
 

27 травня (понеділок)
Ідентифікатор конференції: 810 0531 2370
Код доступу: 314149
 

28 травня (вівторок)
Ідентифікатор конференції: 834 8485 9748
Код доступу: 422079
 

30 травня (четвер)
Ідентифікатор конференції: 844 7533 2918
Код доступу: 725378
 

31 травня (п’ятниця)
Ідентифікатор конференції: 811 6881 7384
Код доступу: 495831

 

Читайте також:

Очільниця IP офісу взяла участь у дискусійній панелі “Реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях”.

23 травня 2024 року у Києві відбувся міжнародний форум Investman Ukraine. Спікерами заходу виступили понад 30 українських та іноземних бізнесменів та інвесторів, підприємців, засновників брендів та експертів, які ділилися досвідом та реальними кейсами зі світу інвестицій.

Очільниця українського IP офісу Олена Орлюк долучилася до дискусійної панелі “Реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях”. Під час виступу вона акцентувала увагу на необхідності захисту інтелектуальної власності як важливого аспекту залучення інвестицій:

“Коли ми говоримо про інвестиції, ми говоримо про цілий набір факторів, який дозволяє зовнішньому інвестору заходити в країну. І питання захисту інтелектуальної власності, питання прав інтелектуальної власності - це дуже важлива складова. Саме тому ми в IP офісі активно впроваджуємо політики у цій сфері та виходмио з пропозиціями до Міністерства економіки, депутатського корпусу. Також ми дуже активно співпрацюємо з європейськими колегами, реалізовуючи, наприклад, спільний робочий план з Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), національними європейськими відомствами, Європейським патентним відомством тощо. І, звісно, активно співпрацюємо з Єврокомісією щодо питань, пов’язаних із впровадженням у сфері IP acquis ЄС”.

Також директорка IP офісу підкреслила важливість комерціалізації інтелектуальної власності:

“Ми ведемо активну роботу з українськими інноваторами, винахідниками, креаторами для того, щоби допомогти включити IP фактично в інвестиційний портфель, який вони можуть пропонувати - як в межах України, так і для зовнішнього інвестора. Тобто ми показуємо, яким чином продукт можна оцінити вище і включити інтелектуальну власність у складову вартості пропонованого продукту. В усьому цивілізованому світі IP може включатися до складу фінансових інструментів, і ми прагнемо, аби таким він був і в нашій державі”.

Зокрема, щодо порад в частині можливостей комерціалізації інтелектуальної власності український IP офіс активно працює з конкретними бізнесами та регіонами у рамках функціонування National IP&Innovations Hub.

Як відзначила Олена Орлюк, важливі як для IP культури, так і для економіки країни аспекти у цій галузі незабаром будуть представлені у Національній стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. Фінальний варіант проєкту презентують під час Генеральної асамблеї ВОІВ влітку 2024 року.

Говорячи про тенденції сфери інноваційного та креативного середовища у контексті війни, що триває, Олена Орлюк відзначила зростання технологічних розробок в Україні. Попри всі труднощі та виклики, український бізнес продовжує працювати й адаптовуватися до складних реалій.

“Це значною мірою пов’язано з DefenseTech - і в цьому плані ми дуже активно співпрацюємо з інституціями і бізнесами, які до цього долучені. Однак йдеться не лише про це. Ми загалом відзначаємо вперше з часів пандемії позитивну динаміку зростання в частині розробок IP”.

Фото: форум Investman Ukraine.

 

Читайте також:

Як вдало та ефективно поєднати місцеву владу, наукові заклади та винахідників? Знайти інвестора та комерціалізувати інноваційні проєкти на регіональному рівні. Про це йшлося під час заходів, організованих IP офісом на Вінниччині.

До заходів також долучились:

  • Вінницька міська рада,
  • Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету (ВТЕІ ДТЕУ),
  • компанія KNESS (розробляє технології та втілює проєкти відновлюваної та традиційної електроенергетики).

Мета цієї ініціативи IP офісу – матчмейкінг* науки, бізнесу та місцевої влади з метою розвитку та підтримки регіональних інноваційних проєктів та конкретні кроки щодо подальшої співпраці задля ефективної розбудови інноваційної інфраструктури.

Місцева влада

Стратегічно важливі питання співпраці щодо розвитку індустріальних парків як елементу інноваційної інфраструктури обговорили під час робочої зустрічі фахівців IP офісу з представниками Вінницької міської ради. Окрему увагу зосередили на таких темах:

  • розвиток регіональних інноваційних проєктів;
  • формування сприятливого інноваційного та інвестиційного середовища в регіоні;
  • розвиток регіональної інноваційної екосистеми;
  • співпраця з індустріальними парками з метою забезпечення синергії між наукою та бізнесом;
  • підтримка інноваційної діяльності учасників індустріальних парків з метою забезпечення розробки нових технологічних рішень та ефективного впровадження інновацій.

Заступник директора IP офісу Ігор Паренчук (ліворуч) з представниками Вінницької міської ради 

Наразі у Вінниці активно розвиваються індустріальні парки, які підсилюють галузь промисловості та додану вартість. А також веде діяльність інноваційно-технологічний центр “Кристал”, де буде закладений початок стартапів та технологічних винаходів в розрізі креативних індустрій.

Заклади вищої освіти 

Представники IP офісу відкрили Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) на базі Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету.

Ігор Паренчук та Наталія Замкова, директор ВТЕІ ДТЕУ

Також було підписано Меморандум про співробітництво за такими напрямами:

  • інформаційно-консультаційна підтримка інноваційних проєктів з питань IP та інновацій закладу вищої освіти, його студентів, аспірантів, викладачів та дослідників.
     
  • спільний розвиток студентського стартап-руху, проведення ідеатонів, хакатонів, конкурсів стартапів та подальший супровід стартапів з питань IP та інновацій.
     
  • спільна організація проєктів із залученням представників мережі TISC, зокрема, в межах Інноваційного хабу "ЕтаП" та бізнес-школи ВТЕІ ДТЕУ.

Бізнес

Про розвиток співпраці та стимулювання інноваційної діяльності у сфері відновлювальної енергетики говорили на зустрічі з компанією KNESS. Йшлося про перспективи впровадження інноваційних рішень у галузі альтернативної енергетики, енергозбереження та екологічних технологій.

IP офіс активно підтримує розвиток еко-інновацій. Зокрема завдяки проведенню просвітницьких кампаній у цій сфері, а також підтримці та супроводу інноваційних проєктів інноваторів, винахідників, авторів, креаторів, стартаперів та бізнесу. Окреслили і напрямки взаємодії:

  • інформаційно-консультаційна підтримка з питань IP, трансфер технологій, грантова підтримка;
  • співдія в межах інноваційних проєктів;
  • комплексний IP Due Diligence інноваційних проєктів;
  • сприяння синергії науки та бізнесу;
  • матчмейкінг науки та бізнесу.

Команда IP офісу та директорка департаменту досліджень та розробок технологій компанії KNESS Ольга Кузьменко (друга зліва)

До заходів на Вінниччині від команди IP офісу долучились:

  • Ігор Паренчук, заступник директора IP офісу,
  • Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу,
  • Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми IP офісу.

IP словник:

*Матчмейкінг - від англ. match (пасує одне до іншого) і making (виготовлення), тобто створення чогось, що гармонійно поєднується між собою. В даному випадку - кооперація різних структур, які здатні злагоджено співпрацювати.

 

Читайте також:

До уваги заявників, їх представників та зацікавлених осіб!

ІР офіс інформує: проблеми, пов’язані з технічним збоєм на сервері авторизації зовнішніх користувачів, вирішено - доступ до Системи електронної взаємодії УКРНОІВІ (СЕВ ЗЕС) відновлено.

Чекаємо на ваші заявки.

Дякуємо за розуміння. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Аналіз перешкод, що обмежують розвиток ІР медіації в Україні, та дослідження можливих шляхів для їх ефективного усунення презентували заступник директора ІР офісу Владислав Білоцький та начальниця Центру медіації та посередництва ІР офісу Ауріка Грибовська.

Фахівці взяли участь у конференції “Проблеми впровадження та проведення ІР медіації в Україні”, де представили своє дослідження. Автори зазначають, що медіація, одним із базових принципів якої є добровільність виконання учасниками примирної угоди, розрахована на свідомих та добросовісних учасників врегулювання конфлікту, які психологічно готові до пошуку взаємовигідних рішень. Основними критеріями при цьому мають бути вміння особи домовлятися, налагоджувати взаємини з іншими особами та комунікабельність.

Також дослідження фахівців IP офісу показало, що чинниками, які уповільнюють розвиток ІР медіації в Україні, є:

  • низький рівень довіри суспільства до медіації,
  • традиційність позицій сторін спору,
  • специфіка національного правосуддя.

Щоб їх подолати, слід зосередитись на:

  • підвищенні рівня довіри до медіації;
  • поширенні інформації про переваги медіації та її успішність порівняно з іншими способами вирішення IP спорів,
  • включенні питання впровадження IP медіації в повістку загальної судової реформи.

Ознайомитися з повним текстом дослідження Владислава Білоцького та Ауріки Грибовської англійською мовою можна за посиланням (див. ст. 16).

 

Читайте також:

Онлайн-сесії пройдуть за підтримки Академії ВОІВ і є повністю безоплатними.

Незабаром стартує тренінгова програма для викладачів закладів вищої освіти в межах проєкту “Інтелектуальна власність та новітні технології для закладів вищої освіти”, яку організовує IP Academy українського IP офісу за підтримки Академії BOIB.

Основна мета програми - надання учасникам актуальних знань та навичок, необхідних для успішного викладання навчальних дисциплін з інтелектуальної власності та новітніх технологій у закладах вищої освіти з використанням цифрових інструментів.

По завершенню програми учасники зможуть:

  • проаналізувати вплив штучного інтелекту, віртуальної реальності (VR) та доповненої реальності (AR) на інтелектуальну власність;
     
  • виділити основні концепції технології блокчейн та її потенційного застосування у сфері інтелектуальної власності;
     
  • сформулювати ключові виклики та можливості для захисту IP прав у сфері хмарних сервісів та графічного інтерфейсу користувача;
     
  • проаналізувати основні аспекти цифрового навчального середовища з позиції публічних політик, етичних питань та інклюзивності;
     
  • визначити потенціал різних цифрових ресурсів в освітньому середовищі, включаючи технології AR, VR, ігри (гейміфікація), відео, соціальні мережі та додатки на основі штучного інтелекту;
     
  • розробляти онлайн-заняття з використанням цифрових інструментів та інструкції для проведення занять у віртуальному середовищі.

Запрошені спікери від Академії ВОІВ:

  • Елеонора Розаті, професорка права інтелектуальної власності Стокгольмського університету, радниця юридичної фірми Bird & Bird;
  • Маргарет Роберта Найлз, експертка з навчання, міжнародна освітня консультантка;
  • Райан Ебботт, професор з права та медичних наук Школи права Університету Суррея, Великобританія.

Після завершення тренінгу учасники, які відвідали не менше 80% занять, отримають сертифікат, що підтверджує проходження курсу.

Коли і в якому форматі?

  • Дати* проведення: 10, 11, 13, 14, 19, 21, 24, 26, 28 червня (всього - 9 сесій).

  • Час: 15:00 - 17:00.

*Можлива зміна дат і часу проведення сесій, про що буде повідомлятися заздалегідь зареєстрованим учасникам.

  • Формат: онлайн-сесії з інтерактивними завданнями на платформі Zoom.
  • Мова: забезпечується переклад українською мовою.
  • Вартість: безоплатно.

Реєстрація доступна за посиланням до 15:00 7 червня.

Поспішіть - кількість місць обмежена!

 

Читайте також:

До уваги заявників, їх представників та зацікавлених осіб!

ІР офіс інформує, що у зв’язку з технічним збоєм на сервері авторизації зовнішніх користувачів, доступ до Системи електронної взаємодії УКРНОІВІ (СЕВ ЗЕС) тимчасово обмежено.

Спеціалісти ІР офісу працюють над усуненням проблеми.

Про відновлення доступу до СЕВ ЗЕС буде повідомлено додатково. Стежте за нашими інформаційними ресурсами.

Дякуємо за розуміння. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Популярне на сайті

Реквізити рахунків УКРНОІВІ

До вашої уваги нові реквізити рахунків Національного органу інтелектуальної власності - державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” для сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти промислової власності, що передбачені Порядком сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716. 

Реквізити для сплати державного мита (за видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності) і зборів (у сфері авторського права) залишаються чинними, а саме:

Нагадуємо, що зміни пов’язані з процесом трансформації та передачі функцій НОІВ від Укрпатенту до УКРНОІВІ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

З 8 листопада 2022 року суб’єктом, що виконує функції НОІВ, є державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ).

Корисно знати

До уваги заявників

На запити заявників до НОІВ оприлюднюємо статут УКРНОІВІ та витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій. Також інформуємо, що 05.12.2022 код неприбутковості було змінено.

27-31 травня ІР офіс запрошує на секторальні обговорення блоку “Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” проєкту Національної ІР стратегії.

Детальніше >>

ПОКАЗНИКИ

Квітень 2023 Квітень 2024

Винаходи

240
267

Корисні моделі

420
434

Промислові зразки

91
118

Торговельні марки

2264
2659

Усього надійшло

3015
3478
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

25

Травня , 2024

На цей день подій не заплановано

Всі події