Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

З 22 по 26 квітня відбудеться IP Week 2024, організований Міністерством економіки України та IP офісом. Заходи пройдуть в онлайн- та офлайн-форматах. Розповідаємо про програму Тижня та запрошуємо взяти участь.

Цьогорічний World IP Day (26 квітня) Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO) присвятила інтелектуальній власності та Цілям сталого розвитку ООН, аби з’ясувати, як наше спільне майбутнє можна побудувати за допомогою інновацій та креативності.

Чи може Україна говорити про Цілі сталого розвитку під час широкомасштабного вторгнення, яке триває вже понад два роки; війни, яка триває вже 10 років?

Долучаючись до кампанії WIPO, український ІР офіс вирішив дослідити питання інтелектуальної власності та Цілей сталого розвитку в контексті війни, яка надає стійким істинам нового змісту.

Стійкість і сталість актуальні як ніколи. Тільки тепер у них абсолютно новий зміст.

Тож запрошуємо долучитися до Українського тижня інтелектуальної власності 2024 і дослідити разом із нами ті IP інструменти, які допоможуть досягти Цілей сталого розвитку у парадигмі воєнного часу.

Заходи Українського IP Week 2024

1. День ІР просвітництва (понеділок, 22 квітня)

Якісна освіта займає чільне місце у переліку Цілей сталого розвитку. Ця ціль кореспондується з одним із стратегічних завдань ІР офісу – культивування поваги до інтелектуальної власності, підвищення рівня ІР культури населення та кваліфікації ІР фахівців.

Саме тому Український ІР тиждень відкриють просвітницькі заходи від IP Academy (національний тренінговий центр з інтелектуальної власності в Україні) та TISC (Центр підтримки технологій та інновацій):

  • Захід IP Academy «Творчі Екоініціативи: як ідеї змінюють звичайний світ» (онлайн)
  • Дискусійна платформа проєкту Talking about my idea «Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє» (онлайн)

2. World Book and Copyright Day (вівторок, 23 квітня)

У Всесвітній день книги і авторського права (відзначається щорічно, починаючи з 1996 року) ми не лише наголошуємо на фундаментальній ролі книжки та її незмінності в інформаційному суспільстві, а й шукаємо ефективні механізми для протидії контрафактним друкованим книгам, які шкодять видавцям, псують читацький досвід книголюбам і залишаються темною плямою на тлі авторського права.

Для цього ІР офіс спільно з Українським інститутом книги проведе круглий стіл, доєднатися до якого онлайн зможе кожний, кому це цікаво:

  •  «Держава-видавці-маркетплейси: об’єднані в боротьбі з піратством у книговидавництві» (онлайн).

3. День ІР захисту (24 квітня, середа)

В День ІР захисту фахівці українського ІР офісу разом із представниками правоохоронних, митних органів, Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством та професійною спільнотою досліджуватимуть інструменти захисту у сфері інтелектуальної власності:

  • Форум «Від моніторингу до захисту: інструменти права інтелектуальної власності» (офлайн).

4. День IP&Innovations Hub (25 квітня, четвер)

Про основні здобутки піврічної діяльності, найближчі плани, успішні кейси, розвиток регіональних інноваційних хабів та довгострокові перспективи йтиметься під час презентації National IP&Innovations Hub, яка відбудеться за участі представників Міністерства економіки України, бізнесу, науковців та професійної спільноти.

  • Презентація «Можливості National IP&Innovations Hub для інноваційного розвитку України» (офлайн)

5. World IP Day (26 квітня, п’ятниця)

За ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та WIPO, національні та міжнародні експерти розробили Національну стратегію розвитку сфери інтелектуальної власності України до 2030 року.

Серед пріоритетів Стратегії:

  • європейська та міжнародна інтеграція ІР сфери,
  • робота з впливами війни,
  • підтримка та розвиток інновацій,
  • розбудова інноваційної інфраструктури,
  • розвиток креативних індустрій,
  • цифрова трансформація ІР системи.
     
  • Презентація Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності (офлайн).

Детальніше про кожен день Українського IP тижня, а також інформацію щодо реєстрації на заходи ви можете знайти на сторінці IP Week 2024, яка оновлюється і актуалізується щодня.

Продовжуємо нашу рубрику IPictures - цікаво про IP в картках: настав час розвінчати найпопулярніші міфи щодо торговельних марок.

А чи знали ви, що “торгових” марок не існує? Принаймні в Україні.

Зібрали для вас серію карток про міфи, які існують навколо ТМ. І, відповідно, знайшли правду по кожному пункту.

Перевіряйте свої знання та не забудьте поділитись публікацією з тими, кому це буде цікаво:

            

       

        

Більше подібних матеріалів - на нашій сторінці у Фейсбуці.

Також підписуйтесь на IP офіс в YouTube, де вже вийшло багато відео про інтелектуальну власність загалом і про торговельні марки зокрема.

 

Читайте також:

Міністерство економіки України та IP офіс запрошують спільноту до обговорення проєкту наказу “Про затвердження Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на винахід і заявки на корисну модель”.

5 квітня 2024 року на офіційному вебсайті Міністерство економіки оприлюднило проєкт цього наказу.

Дотримуючись принципів прозорості та публічності в розробці та впровадженні підзаконних актів Уряду, Мінекономіки спільно з IP офісом проводять відкрите обговорення пропозицій громадськості щодо проєкту Правил.

Захід відкритий та відбудеться 1 травня 2024 року, початок - о 14:00.

  • Долучитись до обговорення можна в онлайн-режимі (Zoom) за посиланням.
  • Ідентифікатор конференції: 816 6814 8289
  • Код доступу: 887825

 

Читайте також:

Які обʼєкти інтелектуальної власності можуть бути внесені в митний реєстр? Чим може допомогти митній службі ІР офіс? А також про важливі аспекти світової системи охорони прав інтелектуальної власності розповідала Вікторія Дмитренко, представниця департаменту “Академія інтелектуальної власності” ІР офісу під час спеціалізованого митного семінару.

Цей захід - унікальна платформа для підвищення кваліфікації посадових осіб митниці і одночасно професійний майданчик для спілкування митників та правовласників. Його організував Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної митної служби України.

Мета – провести спеціалізовану підготовку фахівців на тему “Інтелектуальна власність: боротьба з контрафактними товарами”.

     

Всього у заході взяли участь понад 40 представників митних органів, серед яких:

Учасники брали активну участь в обговоренні та презентували результати своєї роботи.

Серед спікерів семінару також були представники митних органів: Олексій Гащицький, Артем Тищенко, Павло Білецький та Світлана Жирнова.

Виступили перед учасниками і представники правовласників, зокрема патентно-правової фірми “Пахаренко і партнери” – Аліна Гончаренко та Євгеній Компанець.

Аліна Гончаренко у презентації від імені постійних клієнтів компанії продемонструвала візуальні ознаки визначення оригінальності годинників відомих торговельних марок.

Євгеній Компанець розповів про результати розгляду судових справ про порушення митних правил за ст. 476 МКУ при переміщенні товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності. Також анонсував можливі законодавчі зміни, які здатні покращити правозастосування в цій сфері.

Крім того, учасники семінару пройшли анонімне опитування від ІР офісу щодо обізнаності з правами та об’єктами інтелектуальної власності та придбання контрафактних товарів. Це дослідження триває увесь 2024 рік. За його підсумками ІР офіс розробить рекомендації для підвищення ефективності боротьби із контрафактом в Україні.

Долучитись до опитування можна за посиланням.

 

Читайте також:

IP офіс представляє актуалізовані переліки безоплатних баз даних патентної документації та непатентної літератури, що можуть бути використані при проведенні патентно-інформаційних досліджень.

Перелік баз даних об’єктів промислової власності зарубіжних патентних відомств, до яких надається безоплатний доступ в інтернеті.

У цьому переліку зібрані актуальні бази даних об’єктів промислової власності патентних відомств країн світу та організацій. Зокрема, можна ознайомитися з:

  • актуальними зарубіжними пошуковими системами щодо об’єктів промислової власності;
  • офіційними патентними бюлетенями;
  • пошуковими порталами;
  • онлайн-сервісами тощо.

Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в інтернеті.

У переліку можна ознайомитися з електронними ресурсами науково-технічних видань, які не є офіційними публікаціями патентних відомств, проте містять відомості про охороноздатні об’єкти.

Перелік також включає посилання на політематичні бази даних та пошукові системи, а також на ресурси в галузі медицини, біології, хімії, фізики, комп’ютерних технологій, сільського господарства та інженерії.

Ці ресурси будуть корисними для експертів та заявників при проведенні патентно-інформаційних досліджень.

Перелік загальнодоступних інформаційних ресурсів патентної документації.

Містить корисні інформаційні ресурси:

  • Європейського патентного відомства (ESPACENET, Європейський патентний реєстр, Європейський сервер публікацій);
  • Всесвітньої організації інтелектуальної власності (PatentScope, WIPO INSPIRE, Pat-INFORMED);
  • Відомства з патентів і торговельних марок Німеччини (DEPATISnet);
  • Відомства США з патентів та торговельних марок (USPTO Patent Public Search Basic (PPUBS Basic), Google Patents, Global Dossier, Список цитувань);
  • The Medicines Patent Pool, Швейцарія (MedsPaL);
  • Європейського інституту біоінформатики (EMBL-EBI), Велика Британія ( SureChEMBL);
  • Cambia, Австралія (The Lens);
  • Ініціативи розпочатої компанією AT&T та Georgia Intellectual Property Alliance (GIPA), США (Patent Quality through Artificial Intelligencе (PQAI).

 

Читайте також:

3-4 квітня 2024 року відбувається перший раунд переговорів між Україною та державами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) щодо перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ.

За напрямом “Захист інтелектуальної власності” під час першого раунду переговорів обговорювались питання:

  • міжнародних угод у сфері інтелектуальної власності, які стосуються Угоди ЄАВТ,
  • аспектів охорони авторського права і суміжних прав,
  • позначень, які можуть використовуватись як торговельні марки в контексті Угоди ЄАВТ,
  • розширення інструментів захисту торговельних марок,
  • об’єктів, які виключаються з патентної охорони,
  • особливостей додаткової охорони винаходів,
  • уточнення положень щодо правової охорони промислових зразків.

З української сторони в переговорах за напрямом "Захист інтелектуальної власності" участь взяли:

  • Інна Шатова, заступниця начальника управління інтелектуальної власності та інновацій – начальник відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності Міністерства економіки України;
  • Богдан Падучак, перший заступник директора ІР офісу;
  • Микола Потоцький, радник директора ІР офісу;
  • Любов Майданик, начальниця департаменту розвитку сфери авторського права і суміжних прав ІР офісу;
  • Андрій Зозулюк, начальник департаменту міжнародного співробітництва ІР офісу.

Довідково:

Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ) є зоною вільної торгівлі, яка об'єднує митні території чотирьох європейських країн, які не вступили до ЄС: Республіки Ісландія, Князівства Ліхтенштейн, Королівства Норвегії та Швейцарської Конфедерації.

Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ – міжнародний договір, вчинений 24 червня 2010 року в м. Рейк’явіку, і ратифікований Законом України від 7 грудня 2011 року № 4091 “Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, Угоди про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія, Угоди про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угоди про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією”.

 

Читайте також:

Фахова стаття провідного експерта відділу міжнародних реєстрацій торговельних марок IP офісу Дмитра Кондика.

Сьогодні український бізнес не обмежується національними масштабами, а інтегрується та широко розвивається в усьому світі. Наслідком цього розвитку є створення українських стартапів та міжнародних економіко-інвестиційних груп по всьому світу.

Окрім успішного ведення бізнесу, вони приділяють увагу охороні своїх прав інтелектуальної власності в країнах, у які інвестують фінанси, зокрема в охорону концепції бренду та торговельної марки…

  • Чому варто подавати заявку на міжнародну реєстрацію торговельної марки?
  • Переваги міжнародної реєстрації ТМ за Мадридською системою.
  • Процедура територіального поширення міжнародної реєстрації.
  • Продовження терміну дії міжнародної реєстрації.
  • Процедура подання міжнародної заявки до українського IP офісу (УКРНОІВІ).
  • Процедура формальної експертизи, що проводиться Міжнародним бюро ВОІВ (WIPO) щодо сертифікованої міжнародної заявки.
  • Кваліфікаційна експертиза договірних країн Мадридської системи.

Про все це у нашій рубриці "Експертна думка" розповідає Дмитро Кондик, провідний експерт відділу міжнародних реєстрацій торговельних марок управління експертизи заявок на торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення IP офісу.

Ознайомитись із статтею можна за посиланням.

 

Читайте також:

IP офіс публікує аналітичний звіт з показниками діяльності у сфері інтелектуальної власності за підсумками 2023 року. 

  • Тенденції IP сфери в Україні

Ситуація у сфері інтелектуальної власності закономірно віддзеркалює загальні макроекономічні тенденції у країні. Так, відносно показників 2022 року, сумарна кількість заявок на об’єкти промислової власності (ОПВ) зросла на 47,6% та склала 32 759 заявок. Ця сума перевищує показник 2022 року (22 195 заявок) більш ніж на 10,5 тисяч заявок, проте поступається обсягам довоєнного 2021 року (41 003).

Зростання темпів подання заявок на ОПВ минулого року є яскравим свідченням активізації винахідницької спільноти і бізнесу. Це також є наслідком позитивних очікувань щодо розвитку економічної, політичної та соціальної ситуації в Україні.

Винаходи, як найбільш складний та вагомий об’єкт промислової власності, демонструють зростання у 5,5%.

Динаміка подання заявок щодо інших об’єктів промислової власності є більш високою:

  • корисні моделі – 47,4%;
  • промислові зразки – 34,8%;
  • торговельні марки – більш ніж 55,4%.
     
  • Винахідницька активність

Сучасні виклики для сфери інтелектуальної власності, креативних та інноваційних секторів економіки України дають можливість швидко адаптуватися завдяки творчому потенціалу інноваторів.

Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення, адже забезпечення процесів впровадження нових технологій та, відповідно, розміщення в Україні виробництв потребує належного захисту інтелектуальних активів. Отже післявоєнна відбудова країни залежить від розвитку інноваційної сфери.

Аналіз статистичних даних щодо подання заявок на винаходи і корисні моделі свідчить, що винахідницька активність національних заявників у 2023 році зросла на 42,5% порівняно з попереднім роком.

Загальна кількість реєстрацій винаходів та корисних моделей на ім’я національних заявників становить 3104, що на 16,6 % більше показників минулого року. Порівнюючи показники 2022 та 2023 років, кількість реєстрацій корисних моделей збільшилась на 31,7%.

  • Активність бізнесу

Торговельні марки є довготривалими продуктивними активами та сприяють економічному зростанню і можуть використовуватися в економічному аналізі інновацій.

Зростання темпів подання заявок на торговельні марки за національною процедурою від національних заявників на 61,7% свідчить про те, що показники 2023 року поступово наближаються до показників довоєнних років.

Значно зросла частка від загальної кількості заявок на торговельні марки, поданих національними заявниками, і становить 73,0%. Частка заявок, поданих за Мадридською системою іноземними заявниками, складає 66,9%.

  • Прогнози на 2024-й

Враховуючи наявне зростання темпів подання заявок та позитивні тенденції щодо відновлення національної економіки, показник загальної кількості поданих заявок на ОПВ у 2024 році може вийти на рівень 2021 року.

Повний звіт, цифрові показники, аналіз та прогнози дивіться тут.

 

Читайте також:

Популярне на сайті

Реквізити рахунків УКРНОІВІ

До вашої уваги нові реквізити рахунків Національного органу інтелектуальної власності - державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” для сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти промислової власності, що передбачені Порядком сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716. 

Реквізити для сплати державного мита (за видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності) і зборів (у сфері авторського права) залишаються чинними, а саме:

Нагадуємо, що зміни пов’язані з процесом трансформації та передачі функцій НОІВ від Укрпатенту до УКРНОІВІ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

З 8 листопада 2022 року суб’єктом, що виконує функції НОІВ, є державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ).

Корисно знати

До уваги заявників

На запити заявників до НОІВ оприлюднюємо статут УКРНОІВІ та витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій. Також інформуємо, що 05.12.2022 код неприбутковості було змінено.

Головна подія

10 квітня , 2024

Тиждень інтелектуальної власності 2024

З 22 по 26 квітня відбудеться IP Week 2024, організований Міністерством економіки України та IP офісом. Заходи пройдуть в онлайн- та офлайн-форматах. Запрошуємо взяти участь.

Детальніше >>

ПОКАЗНИКИ

Березень 2023 Березень 2024

Винаходи

278
184

Корисні моделі

292
293

Промислові зразки

95
76

Торговельні марки

2557
2628

Усього надійшло

3222
3181
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

11

Квітня , 2024

На цей день подій не заплановано

Всі події